4 Ağustos 2009 Salı

Kullanıcının Teknoloji ile İmtihanı: 3G!

Derin Aktan

.....İkinci gün, bizi yeniden gören görevliler öcü görmüş gibi oldular, ama olsun yine de çok nazik ve sabırlı idiler.
*****

.......Turkcell ile hayata bağlanmanın, Turkcell iletişim merkezine bağlanmaktan daha kolay olduğu kanaatine varmış bulunuyorum.

Biz de 3G ile tanıştık!

Hoş ben hala çok ayırdında değilim ama olsun... Şunu biliyorum 3G, 2G'den daha hızlı. Bu vesileyle; 2G diye bir şey olduğunu da öğrenmiş oldum (bunu da belirteyim).

Hafta sonu eşimle alışverişe çıkmıştık ve tam eve dönüyorduk ki, Turkcell İletişim Merkezlerinden birinden beni içeri itekledi ve:

"Gel şu Vınn da neymiş bi bakalım." dedi.

Ben tam Vınn olayını anlayıp, ısınmaya başlamıştım ki, dikkati birden mini netbook'lara kayıverdi!
****

Evet, artık biz de 3G teknolojisine geçmiş bulunuyoruz. Konuyla ilgili çıkarımlarımı aşağıda kısaca aktarıyorum, bir tür tecrübe aktarımı olarak kabul edin:

1. Öncelikle, 3G için abone oluyorsunuz, aylık 4gb lık kullanım iki sene süreyle 79 TL. Anında size bir hat açıyorlar, bu hatta ilişkin sim kart, mini netbook içine takılıyor ve başka da bir donanım ihtiyacınız yok.
***

2. Mini netbook'ları kullanmak çok kolay.
***

3. Ancak, kampanya yeni başladığı ve teknolojide çok yeni olduğu için öngörülemez garip sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz.
****

4. Örneğin, biz yaklaşık ikişer saatten iki gün, aboneliğimizi başlattığımız İletişim Merkezinde kamp kurmak zorunda kaldık. Çünkü, hemen al, hemen bağlan gibi bir iddia olmasına rağmen bir türlü internet bağlantısını sağlayamadık.
****

5. İkinci gün, bizi yeniden gören görevliler öcü görmüş gibi oldular, ama olsun yine de çok nazik ve sabırlı idiler.
****

6. İkinci gün ve iki saatin sonunda, en nihayet akıllarına kendi aktif hatlarını bizim netbook'a aktarmak geldi de, aletin sağlam olduğunu ve hattın da daha aktifleşmediğini anlayabildik!
****

7. Biz de, orada çalışanlara, bizden sonra gelenlerin de perişan olmaması için; önce kendi aktif hatları ile kurulumun gerçekleşip gerçekleşmediğini, bağlantı sağlanıp sağlanmadığını test etmelerini ve satın alınan hattın da aktifleştirilip aktifleştirilmediğini kontrol etmelerini önerdik.
****

8. Bu arada, Turkcell ile hayata bağlanmanın, Turkcell iletişim merkezine bağlanmaktan daha kolay olduğu kanaatine varmış bulunuyorum.
****

9. Şimdi artık, nerede olursam olayım internete bağlanabiliyorum, ayrıca dakikada bir takılıp kafamı patlatma tehlikesi geçirdiğim kablolardan da kurtuldum.

Sonuç: Teknoloji harika bir şey!Not: Eğer teknik bir bilgi ihtiyacı içindeyseniz tıklayın.

Hiç yorum yok: