28 Haziran 2019 Cuma

ZAMANIN RUHUYazan: Yel DA


Sosyal medya platformalarının olmadığı bir zamanda sesiz sakin bir şekilde, kendiliğinden halolacak iken boşanma neticesinde evlilik bağıyla edinilen dostluklar ve ilişkiler nasıl paylaşılacak? Onlar da sönümlenmiş ilişki gibi silikleşecek ve zamanın tozlu raflarına mı kaldırılacak? Facebook'taki, İnstagram'daki paylaşımlar görmezden mi gelinecek?

Malum bu platformlarda arkadaşlıktan çıkarma, engelleme gibi araçlara başvurma imkanları her iki taraf için de mevcut. Bunları kullanmak, anlaşmalı boşanmış ve dostça ayrılınmış ise pek de içe sindirilmiyor. Öte yandan, ex diye hitap ettiğimiz eski hayat arkadaşımız aracılığıyla tanıştığımız, gönül kapılarımızı açtığınız üçüncü şahıslarla olan iletişimi sürdürmek de bir başka çelişki mi? İletişimde kalmak üçüncü kişilere farklı bir mesaj mı verir? Ex-şahsın burnunu daha da mı havalandırır? Bunu bilemedim.  Belki de.

Son tahlilde; her şeyin çözüme ulaşması hayat dinamiğine ters. Bu nedenle “bırakalım dağınık kalsın.” Zamanın ruhu değişim ve dönüşümü kendiliğinden gerçekleştirsin.

Hiç yorum yok: