20 Haziran 2014 Cuma

24 ÜLKE VE 80 GALERİ İSTANBUL'DA!


Bu yıl ikincisi gerçekleşecek uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational’a katılacak galeriler belli oldu. Amerika’dan Çin’e, Suudi Arabistan’dan Finlandiya’ya, 24 ülkeden 80 galerinin katılacağı fuar, 26-28 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

Türkiye’nin en prestijli uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational’ın ikincisi 26-28 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşecek. İstanbul’un geçen yılki en önemli sanat etkinliklerinden biri kabul edilen ArtInternational’ın yönetmenliğini bu yıl da Dyala Nusseibeh, sanat yönetmenliğini ise Stephane Ackermann üstleniyor. Konuklarını bir kez daha Haliç Kongre Merkezi’nde karşılayacak fuara bu yıl 24 ülkeden 80 seçkin galeri katılacak.

İstanbul’dan Leyla Tara Suyabatmaz (Rampa Galeri) ve Yeşim Turanlı (Pi Artworks), Viyana’dan Ursula Krinzinger (Galerie Krinzinger), Paris’ten Olivier Belot (Yvon Lambert) ve New York’tan Leila Heller (Leila Heller Gallery)’den oluşan seçim komitesinin Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Asya’yı kapsayan geniş bir bölgede yaptıkları değerlendirme sonucu 80 galeri İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Bu yıl ayrıca, Pearl Lam ve Edouard Malingue gibi Uzakdoğulu galeriler de ilk kez İstanbul’a gelecek.

Türkiye’den 12 galeri katılıyor


ArtInternational’ın Türkiye ayağında ise İstanbul’un güncel sanat dünyasının odak noktası olmayı başarmış 12 galeri yer alıyor. Komitenin, uluslararası sergileri ve başarılarını dikkate alarak yaptıkları seçim sonucu; Galeri Manâ, NON, Pi Artworks, PİLOT, Rampa, ArtSümer, x-ist ve Galeri Zilberman gibi geçen yıl da katılmış galerilerin yanı sıra Dirimart, Galeri Nev, Rodeo ve Sanatorium gibi yeni galeriler fuardaki yerlerini alacak.

ArtInternational artsy.net’te!

ArtInternational’ın bu yılki yenilikleri arasında online sanat sitesi artsy.net ile işbirliği de bulunuyor. Sanatseverler açılıştan önce ArtInternational’ı artsy.net’ten online izleyebilirken, sergilenecek sanat eserlerini fuar tarihleri arasında online olarak da satın alabilecekler.

Çağdaş sanat tutkunlarının ilgi odağı olmaya devam edecek

Geçen yıl ilk kez gerçekleşmesine rağmen büyük bir başarıya imza atan ve yılın en önemli sanat olaylarından biri sayılan ArtInternational, 26 - 28 Eylül tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Türkiye, Orta Doğu ve ötesine odaklanan, koleksiyonerlere uluslararası çağdaş sanata rakipsiz erişim imkânı yaratan fuar, dünyanın önemli sanat fuarlarındaki ortaklıklarıyla tanınan Angus Montgomery ve Türkiye’nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden Fiero Milano İnterteks tarafından düzenlenmektedir.


Ayrıntılı bilgi için: www.artinternational14.net

facebook: ArtInternational
twitter: @ArtIntl
instagram: @ArtIntl

Söyleşi talepleriniz için:
Uğur Yüksel / Yasemin Ülergin
Flint Public Relations, Istanbul
Tel: + 90 212 241 03 28
ugur.yuksel@flint-pr.com | yasemin.ulergin@flint-pr.com

Hiç yorum yok: