7 Ocak 2013 Pazartesi

RA MA DA SA / SUNRISE/ SEDA BAĞCAN

Seda Bağcan, Reiki masterı, Reconnection (Tekrar Bağlantı Şifası) uygulayıcısı, Signature Cell Healing (imza Hücresi Şifası) öğretmeni, Deeksha uygulayıcısı olarak gerek Yurtdışı’nda gerek Yurtiçi’nde Şifa, Müzik ve Bilimin buluşması konulu workshoplar ve seminerler veriyor.

İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını artırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu “şifa, müzik ve bilim”.

1990’lardan bu yana Hatha Yoga, Ashtanga ve Jivamukti Yoga ve daha sonra Yogi Bhajan’ın öğretisi olan Kundalini Yoga yapan ve Naam Yoga öğretmeni olan  sanatçı  yoga dersleri de veriyor.

Yoga etüd ve etkinlikleri süresinde mantralarla tanışan sanatçı, mantra müziğiyle Türk ezgilerini buluşturma fikriyle yola çıkmış ve “Cennetten gelen mantra müziğinin parlayan güneşi” olarak mantra müziği dünyasında kabul görmüş. Sanatçının Sunrise (H) ve Remember albümlerindeki tüm besteler kendisine ait.

Yukarıdaki parçada ise; 
Ra : Günes,
Ma : Ay,
Da: Dünya,
Sa : Sonsuzluk,
Say : Sonsuzluğun bütünlüğü,
So Hung : Ben Oyum veya Ben Benim
Ra Ma Da Sa : Dünya Mantrası
Sa Say So Hung : Ether Mantrası


Hiç yorum yok: