22 Kasım 2012 Perşembe

EVLİLİKTE SÜREKLİ FLÖRT MÜMKÜN MÜ?Mutsuzluk mu doyumsuzluk mu?

Konumuz yine ilişkiler ve evlilik… şu içine düşülen dipsiz kuyu…

Evli bir kadın neden kocasından sürekli ilgi bekler?
Sürekli flört etmeği isteği duyar?
Mutsuz mudur? Doyumsuz mudur?

Peki…erkekler neden evlenince bıçakla kesilmiş gibi eşleriyle flört etmeyi bırakırlar? Odun mudurlar? Ot mudurlar? Yani, evlenince birden kuruyup odun mu oluyorlar, yoksa, yeşerip ot mu oluyorlar da bu kadar etkisizleşiyorlar…

Evlilikte eşinizle sürekli flört etmek ne kadar mümkün? Bu konuda, biraz gerçekçi olmak lazım değil mi?

Bunun bir orta yolu olmalı. Akıl sanki bunu salık veriyor. Hayatın tadını da çıkarmalı insan.

Mutsuzlukla, doyumsuzluk arasındaki çizgiyi fark etmek önemli.  Bir ihmal edilme, ya da ilişkide diğerinin aleyhinde bir dengesizlik mevcut mu? Bu eksiklikler için karşı tarafı uyarmalı mı? Yani önce durum tespiti yapılmalı.


Hayatın rutinine kendimizi kaptırmış, belli bir standartta yola devam ederken, birlikte paylaşılacak hoşlukları kaçırmak ve keyifleri de es geçmek de ilişkimiz için bir eksik değil mi? Bu durumda bir bitkiden ne farkımız kalır? Bu ilişkiye ihanet değil de nedir?İlişkilerin bir formülü yok, ancak, hayat kendimizi gerçekleştirmek için sarf ettiğimiz çabaysa, kendi hayatımız dışında, eşimize yaşattıklarımıza da dikkat etmeliyiz ki…birbirinden beslenen ve büyüyen gelişen bir çift olup olmadığımızı fark edelim. Dengeli bir ilişki içinde olup, tadımızı ve neşemizi koruyalım.

Esenlik içinde kalın.

Yelda S.

1 yorum:

Mete Ertürk dedi ki...

Güzel yazı :) Ama +1 butonunu bulamadım.