10 Mayıs 2012 Perşembe

Anneler Günü'nde Sakıp Sabancı Müzesinde Özel ProgramAnneler Günü’nde, anne ve çocukları Sakıp Sabancı Müzesi’nde sürprizler bekliyor. 

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Anneler Günü’nde, anneleri sevdikleriyle birlikte ücretsiz ağırlamaya hazırlanıyor. 13 Mayıs 2012 Pazar günü müzeyi ziyaret edecek anneler, Haziran’da sona erecek ‘‘Rembrandt ve Çağdaşları’’ sergisini görme fırsatını yakalayacak. Çağdaş bir düzenlemeyle yeniden ziyarete açılan “Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu” sergilemesinin yanı sıra, resim koleksiyonundan seçmelerin yer aldığı “Bir Ülke Değişirken – Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resmi”ni de gezecek anneler, sanat dolu bir gün yaşayacak.
“Rembrandt ve Çağdaşları” sergisi kapsamında annelerin, çocuklarıyla keyifli dakikalar geçireceği ücretsiz atölyeler düzenlenecek. Atölye katılımcıları, “Rembrandt ve Çağdaşları” sergisini birer tasarımcı gibi gezerek, Altın Çağ modasına dair ipuçlarını toplayacak. Tablolarda gördükleri aile armalarının işleme, desen ve modelleri inceleyerek kendi aile armalarını yaratacak; tişört, bez çanta ya da takı tasarlayacak. Müzenin mağazasından annelerine hediye almak isteyenlere ise birbirinden renkli özel tasarım ürünlerde, bu güne özel sürpriz indirimler uygulanacak.  

Atölye Programı


Annemin Portresini Çantamda Taşıyorum
Çocuklar annelerinin portresini bez çantaya çizecek ve boyayacak.
11.00 – 13.00

Sevgi Fısıldayan Kolyeler
Tablolardaki sembolik öğelerden yola çıkarak kendi sevgi sembollerini tasarlayacak; kağıt, keçe, boncuk gibi malzemelerle birbirine eş iki kolye hazırlayacak.
11.00 – 13.00
14.00 – 16.00


Aile Armalı 2012 Yaz Koleksiyonu

Birlikte tasarladıkları aile armasını anneleri ve kendileri için tişörte aktaracak.
14.00 – 16.00

Hiç yorum yok: