15 Mart 2012 Perşembe

ŞAHANE MİSAFİR

Pietro, 28 yaşında çekingen ve duygusal bir gençtir. Aktör olma hayalinin peşinden Sicilya'dan Roma'ya gelmiştir. Önceleri avukatlık eğitimi alan ve oldukça yoğun bir duygusal hayatı olan kuzeni Maria'yla bir daireyi paylaşır.


Ancak aralarındaki yıpratıcı ilişki çok geçmeden delikanlıyı başka arayışlara itecek ve kendisini biraz eski hatta tarihi bir daireye balıklama atmasına neden olacaktır.


Ne yazık ki, Pietro burada da aradığı huzuru bulamayacaktır, zira kısa bir zaman sonra bu evde de yalnız olmadığını keşfedecektir.


Peki nedir ya da kimdir bunlar? Keşfettikçe ya da onlarla karşılaştıkça başta korksa da giderek bir bağ kurulmaya başlayacaktır bu gizemli konuklar ve genç adam arasında.


Ferzan Özpetek'in son filmi "Magnifica Presenza" ya da Türkçe adıyla "Şahane Misafir" in konusu kısaca bu şekilde özetlenebilir.


Uzun yıllardır İtalya'da yaşayan yönetmenin bu son filmini Türk izleyici açısından biraz daha cazip hale getiren, kuşkusuz ki filmde Cem Yılmaz'ın da rol alıyor olması. Bu hususun ne kadar önemli olduğunun ayırdında bulunan yapım şirketinin filmin Türkiye'deki gösterimleri için ayrı bir afiş hazırlattığını ve burada Cem Yılmaz'ı ön plânda kullandığını da notlarımıza ekleyelim.


Film 16 Mart Cuma İtalya'da, Mart sonunda da Türkiye'de vizyona giriyor.


Filmin künyesi, filmden fotoğraflar ve fragmanları aşağıda bulabilirsiniz.


Filmin künyesi


Magnifica Presenza
Yönetmen: Ferzan Özpetek
Senaryo: Federica Pontremoli, Ferzan Özpetek
Görüntü yönetmeni: Maurizio Calvesi
Oyuncular: Elio Germano (Pietro), Paola Minaccioni (Maria), Cem Yılmaz (Yusuf Antep)


Fragman


FOTOĞRAF GALERİSİ:

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Gönder