23 Şubat 2012 Perşembe

EUROVISION DA BİZİ SEVER Mİ?Bu yıl Türkiye'nin Can Bonomo ile yarışacağı daha önce duyurulmuştu. O tarihten beridir nasıl bir şarkı ile Eurovision'a gideceğimiz merak konusu olmuştu. En nihayetinde sır perdesi aralandı ve TRT Tepebaşı Stüdyolarında düzenlenen canlı yayınla beklenen şarkı gün yüzüne çıktı: "Love me back / Sen de Beni Sev"


Can Bonomo'nun arkasında kalabalık bir orkestrasyon ile hoplaya zıplaya seslendirdiği şarkı bir yandan beğeni toplarken (kıpır kıpır ve canlı), bir yandan da olumsuz eleştirilerin hedefi oldu.


Bizimse kafamız biraz karışık, geçmiş tecrübeler büyük beğeni ve alkışlarla gönderdiğimiz bazı şarkıların son sıralardan bir yukarı bile tırmanamadığını hatırlatırken, kimi senelerde ise fazla ümit vaat etmeyen "orta halli" şarkıların beklenenden iyi sonuçlar aldığını da unutturmuyor.


Herkesin hem fikir olduğu tek şey ise;  2006 yılında Sertab Erener ve Everyway That I Can ile  Eurovision'da zirveyi yakaladığımız.


Sonuçta görünen o ki; TRT, her nasılsa o yıl bulduğu ve maalesef anında kaybettiği vizyon ile tekniği tekrar yakalamadığı sürece Türkiye'nin işi zor olmaya devam edecek.


Biz yine şarkıya dönelim ve şu kısa bilgileri de aktaralım: 


Şarkının söz ve müziği Can Bonomo'ya, düzenlemesi Can Saban'a ait. Şarkıda bir denizcinin aşkı ve deniz tutkusu anlatılıyor. Bonomo besteyi yaparken, Cahit Külebi'nin: "İzmir'in denizi kız, kızı deniz / Sokakları hem kız, hem deniz kokar" dizelerinden esinlenmiş. Nakarat kısmı nihavend tutan parçada sanatçıya elektro gitar, davul, bas, bağlama, cura, klarnet, tuba, trombon, tef, bendir, darbuka ve geniş yaylı grup eşlik ediyor.


Kuşkusuz ki; daha çok şey yazılıp-çizilecek, ama son söz Mayıs'ta Bakü'de söylenecek: Bakalım, Avrupa da Can Bonomo'yu sevecek mi?


Hatırlatma notu: 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nın, yarı finalleri 22 ve 24, büyük finali ise 26 Mayıs 2012 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak. 


Bunlar da şarkının sözleri:


Hey hey baby love back today
Never lover sing my ship in say the way

O a a baby dan't chat me down
Give me a the lie me the know began

I'm alone in say thinking lie the way my ship
But you don't care

Hope I do my ship baby I'll make you fly
You love me and you know that baby don't you like
Like me like I like you and say na na na na na na na na...

O o o way need a be rack'n roll
baby don't you quash my self and make me fall

O hey hey baby love back today
Don't you never lover sing my ship in say the way

Hope I do my ship baby I'll make you fly
You love me and you know that baby don't you like
Like me like I like you and say na na na na na na na na
Na na na na na na na na na......
Yorum Gönder