13 Şubat 2012 Pazartesi

Pamuk Prensesin Yükselişi

Tüm çocuklukların masalı "Pamuk Prenses" bu sene altın çağını yaşıyor!

Kötü kalpli ve cadı üvey annesinin görevlendirdiği avcının elinden hem kendini hem de kalbini zor kurtararak ormanda yedi cücelerin kulübesine sığınan Pamuk Prenses, binbir maceranın sonunda yakışıklı prensine kavuşur bilinen tüm sonlarda.

İşte bu klâsik masal, 2012'de iki film ve bir dizi ile rüzgâr gibi esecek.

Önce filmler:

İyi ile kötü arasında süregelen evrensel savaşın, belki de en klâsik öyküsü, iki ayrı yorumla izleyiciyle buluşuyor çok yakında.

Masalların en güzel tarafı, her zaman iyiden yana olması. Bu açıdan bakıldığında her iki filmde de "iyi" açık ara önde. Ama asıl merak konusu, hangi film daha çok izleyiciye ulaşacak: Julia Roberts ile "Mirror Mirror" mu yoksa Charlize Theron ile "Snow White and the Huntsman" mı?

Konu, fragman ve fotoğraflarıyla iki film hakkında kısa bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

MIRROR MIRROR - AYNA AYNA


Baharda vizyona girecek olan ilk film "Mirror Mirror - Ayna Ayna"da, Lily Collins, Julia Roberts ve Armie Hammer başlıca rolleri paylaşıyor. Filmde, kolaylıkla tahmin edebileceğiniz üzere, dünyalar güzeli iyi kalpli Pamuk Prenses (Lily Collins), kötü kalpli cadı (Julia Roberts) tarafından kendisine kurulan tuzaklardan kurtulmak ve tacını geri almak, bu arada da gerçek aşkına kavuşabilmek için yedi cücelerin de yardımıyla romantik, büyülü  ve biraz da mizahi bir maceraya sürükleniyor.

Sevimli atmosferi ve sunduğu sihirli dünya ile epey ilgi çekeceğe benzeyen filmde, Julia Roberts'in oyunculuğu, komedideki ustalığı bir kez daha izleyenleri hayran bırakacak gibi.Filmle ilgili fotoğraflar için tıklayınız.

SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN - PAMUK PRENSES VE AVCI

Yaz başında vizyona girecek ikinci Pamuk Prenses filmi ise "Snow White and the Huntsman - Pamuk Prenses ve Avcı". Başlıca rollerde ise Kristen Stewart, Chris Hemsworth ve Charlize Theron oynuyor.

Filmde; Pamuk Prenses (Kristen Stewart) ve kötü üvey anne (Charlize Theron) arasındaki mücadele, asıl öykü çerçevesinde olmakla birlikte, oldukça farklı bir formatta şekilleniyor. En beklenmedik karakter değişikliğini de Pamuk Prenses gösteriyor, kızımız saf, ürkek ve çıt kırıldım bir tip yerine gerçek bir "savaşçı prenses" olarak perdede görünüyor.

Bu minvalde çekilen savaş sahnelerinin, ayrıca kullanılan görsel efektlerin de ayrıca hakkını vermek gerek. Filmle ilgili fotoğraflar için tıklayınız


Şimdi de dizi!


Masal bitmedi. Lost'un yazarları, büyüyü devam ettiriyor. Biraz masal, biraz gerçek ama çokça aksiyon ve gizem, hem bilinen masalları ve kahramanları hatırlatıyor, hem de akıl oyunlarına ortak ediyor izleyenleri.


ONCE UPON A TIME - BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ


2011 sonlarından itibaren Digiturk'te yayınlanmaya başlayan dizi, Pamuk Prenses'in yanı sıra, bilinen tüm masal kahramanlarını bir araya getirerek, masal dünyası ile günümüz gerçekliği arasında bir bağ kuruyor.

Pamuk Prenses (Ginnifer Goodwin) ile Yakışıklı Prens (Josh Dallas) evlenmiş ama masal sona ermemiştir bize anlatılanın aksine: Kötü kalpli cadı (Lana Parilla) evlilik törenini basar ve oradaki herkesi lânetler. Bu yüzden de tüm kahramanlar geçmişi ve kim olduklarını unutur, günümüz dünyasında zamanın durduğu bir kasaba olan Storybrook'ta yaşamaya mahkûm olurlar.

Lâneti bozabilecek tek kişi ise, Pamuk Prenses ve Yakışıklı Prensin kızları Emma'dır (Jennifer Morrison). Olaylar dizisi, daha bebekken evlâtlık verdiği oğlunun Emma'yı bularak, kasabaya gelmeye ikna etmesiyle başlar.

Peki Emma'nın gücü, kötü cadı ve onun entrikaları ile büyüsüne yetecek midir?
Dizi ile ilgili resimleri görmek için tıklayınız

Hiç yorum yok: