23 Ocak 2012 Pazartesi

HER GÜNE BİR FİLM

Şubat tatili başladı! Boş durmamak gerek, stres atmalı, eğlenmeli gezmeli, ikinci döneme bomba gibi başlamalı.


Tatilin ilk haftası her güne bir film seçtik sizin için, küçükler anne-babalarıyla, daha büyükler de arkadaşlarıyla gitsinler!


Pazartesi: Düşler Bahçesi


Ne de olsa haftanın ilk günü, biraz romantizm iyi gider, haftaya pozitiflik katar. Haftanın ilk gün filminde: Eşini kaybetmiş ve iki çocuklu Benjamin, yeni bir eve taşınır. Ama işe bakın ki, ev aslında bir hayvanat bahçesidir!
Salı: Neşeli Ayaklar 2


Salı sallanır derler ya, dansla sallansın: Step dans ustası olan bir babanın küçük oğlu Eric'in koreografi fobisi vardır. Bu yüzden evinden kaçan Eric,  penguen Sven ile karşılaşır. 


Çarşamba: Ejderha Dövmeli Kız


Kitaptan perdeye yeni bir film, bugün için ideal: İsveç'in zengin sanayiicilerinden biri, gazeteci Blomkvist'i yeğeni Harriet'ın kayboluşunu araştırmakla görevlendirir. Gazetecimiz de görevini yerine getirmek üzere gizemli bir adaya doğru yola çıkar.Perşembe: Çizmeli Kedi


Kendisi yok, gölgesi var: Shrek ile tanışmadan çok daha önce meşhur olmuş Çizmeli Kedi,   Kitty Yumuşakpati ve elebaşı Humpty Dumpty ile kasabasını kurtarmak için büyük bir maceraya atılır ve kahraman olur. Ama tabii hiç bir şey kolay değildir ve ünlü haydutlar Jack ile Jill işe karışır,  Çizmeli Kedi ve ekibini engellemek için akla hayale gelir-gelmez işler yaparlar.

Cuma: Alvin ve Sincaplar 3: Eğlence Adası


Hafta sonu eğlence ile gelsin: Lüks bir yolculuk gemisinde seyahat ederken başlarını belaya sokan sevimli sincaplar kendilerini bu kez ıssız ve tropik bir adada bulur. Adanın dört tarafında bir yandan yiyecek arayan, bir yandan da eve dönmenin yolunu arayan sevimli kahramanlarımız, düştükleri adanın hiç de cennet gibi olmadığını fark ederler. 
Cumartesi: Sümela'nın Şifresi


Bu da fıkralardan beyaz perdeye transfer olmuş bir karakterin maceraları: Temel, zengin kızı Zuhal’e aşıktır. Kızı ister, ama vermezler. Bu sırada, arkadaşı Turgay’ın Sümela Manastırı’nın çatısında intihara teşebbüs etmektedir. Temel, arkadaşını intihardan vazgeçirmek için çıktığı yolda, Kutsal Hazine'nin peşinde bulur kendisini. 


Pazar: Saftirik Greg'in Günlüğü: Rodrick Kuralları


Vee ilk hafta bitti: Yaz tatilinden sonra okula dönen Greg Heffley hem tatil sonrası uyum sorunlarıyla, hem de abisi Rodrick ile uğraşmak zorunda kalır. Diğer taraftan da  her biri diğerinden ilginç arkadaşlarıyla türlü maceralara dalar.


Hiç yorum yok: