11 Mayıs 2011 Çarşamba

KARAYİP KORSANLARI GİZEMLİ DENİZLERDE GENÇLİK PINARINI ARIYOR!
Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde ile Kaptan Jack Sparrow geri dönüyor.

Gençlik Pınarı'nı bulmak için neredeyse zorla ama her zamanki gibi karşı koyulmaz bir istekle atıldığı bu macerada Jack Sparrow'un (Johnny Deep) yolu geçmişten gelen bir güzelle (Penelope Cruz) ile kesiyor bu sefer.


Kahramanımız, film boyunca bir yanda korkunç korsan Karasakal, bir yanda bu tehlikeli güzel arasında kimden korkacağını ve çekineceğini bilemeden, tedbirsiz ama dikkatli (!) bir şekilde denizkızları ve zombilerle köşe kapmaca oynuyor.


FİLMDEKİ KARAKTERLER

Jack Sparrow
Artık herkesin yakından tanıdığı Yedi Denizin efsanevi korsanı Kaptan Jack Sparrow, düzenbaz, çıkarcı, kendi kendisiyle sürekli savaşan, ama bir o kadar da eğlenceli ve büyüleyici bir karakter sahibi. En büyük aşkı deniz, ikinci aşkı ise sürekli kaybedip-kazandığı gemisi Siyah İnci.
Daha önceki maceralarında bir çok acımasız düşmana karşı savaşmış olan kahramanımızın karşısında bu defa kötü şöhretli Kaptan Karasakal ve dünya güzeli Angelica var.Angelica

Karasakal'ın belki kızı, belki de değil. Söyledikleri belki gerçek, belki yalan. Hilebaz ve entrikacı bir kadın olan Angelica, iyi kılıç kullanan, dövüşen ve yağmacı bir denizci. Amacı da her ne pahasına olursa olsun Karasakal'ın ölümsüz ruhunu lânetlenmekten kurtarmak.


Karasakal

Gemisini zombilerle dolduran ve kurbanlarının kemikleriyle süsleyen Karasakal denizlerde dehşet salmış bir korsan. Kara büyüyle uğraşır ve üç triton safiriyle bezeli bir kılıç kullanır. Kendi ölümüyle ilgili kehanetten kurtulmasının tek yolu Gençlik Pınarına ulaşmak ve bunun için her şeyi yapacak gibi görünüyor.


Barbossa

Gençlik Pınarı'nın peşindeki bir diğer isim de alçaklığı her şekilde kanıtlanmış Hector Barbossa. Bacağını ve Siyah İnci'yi kaybettikten sonra, her nasılsa donanmaya girmiş ve hükümet izniyle korsanlık yapıyor.

Tabii bir de gizemli denizkızı, eski bir yoldaş, gözüpek misyoner ve bir takım zombiler var. Onları da filmi izlemeye gittiğinizde tanırsınız artık.

"Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde" 19 Mayıs'ta sinemalarda.

İyi seyirler!


FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Hiç yorum yok: