25 Nisan 2011 Pazartesi

ANKARA'DA MODERN DANS WORKSHOP


“Yossi Berg” Modern Dans Workshop:
Doğaçlama Tekniği

İsrailli koreograf ve performans sanatçısı Yossi Berg, Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu’nun daveti ve İsrail Büyükelçiliği’nin katkılarıyla Mayıs ayında Ankara’ya geliyor.

Sanatçı, dört gün süresince Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu ile bir atölye çalışması yürütecek.

2-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek atölyelerde, ileri seviye modern dans tekniklerinin yanı sıra çeşitli doğaçlama yöntemleri ile dansçıların düşsel olanı hareket diliyle yorumlama ve aktarma becerilerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılacak.


Dansçı ve koreograf olarak ‘Bat-sheva Dance Company’, ‘DV8 Physical Dance Theatre Company’, ‘Yasmeen Godder’, ‘Introdans’, ‘Donlon Company’, ‘Tanztheater Osnabruk’, ‘Polski Teatr Tanca’ gibi İsrail ve Avrupa'nın önde gelen dans topluluklarıyla çalışan Yossi Berg, 2005 yılında koreograf Oded Graf ile ortak çalışmalarına başlamış. İkilinin ‘Heroes’ adlı eseri, 2006’da Burgos-New York Uluslararası Koreografi Yarışması’nda birincilik alırken, eleştirmenler tarafından İsrail’in en iyi beş dans olayından biri olarak gösterilmiş.

Sanatçının sahip olduğu ödüller arasında Hannover Uluslararası Koreografi Yarışması’nda birincilik, Serge Diaghilev Ödülü ve İsrail Kültür Bakanlığı tarafından verilen üstün başarılı koreograf ve en iyi solo sanatçı ödülleri yer alıyor. Sanatçı ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.yossioded.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Eğer kayıt yaptırmak ve bu deneyimden siz de faydalanmak isterseniz:

Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu
Güniz Sokak 44/4 Çankaya/Ankara
Tel: 0.312.466 60 30-31
E-posta: gulumpekcan@yahoo.com

Hiç yorum yok: