10 Aralık 2010 Cuma

NARNİA GÜNLÜKLERİ: ŞAFAK YILDIZI'NIN YOLCULUĞU VİZYONDA


Filmin fragmanını izlemek için tıklayınGeçen filmin sonunda aslan ne demişti? Dört kardeşten iki büyüğün serüveni sona eriyordu Prens Caspian ile yaşadıkları maceranın bitiminde, iki küçük içinse daha çook macera vardı.

Bu hafta vizyona giren serinin üçüncü filmi "Narnia Günlükleri: Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu"nda iki küçük Lucy ve Edmund tekrar karşımıza çıkıyor bu sayede. Ama tabii ki yine yalnız değiller: Bu sefer yanlarında sıkıcı ve asabi kuzen Eustace ile konuşan bir de fare var.

Macera; iki kardeş ve kuzen arasındaki bir tartışma sırasında duvarda asılı tablodaki okyanusun hareketlenip  çocukları içine çekmesiyle başlıyor ve herkes Narnia'ya 'merhaba' diyor. Sonrasında da artık Kral olmuş Narnia'daki dost Caspian'a yardım için yollara düşüyorlar, kayıp kılıçların peşinde koşuyorlar. Onlar maceradan macereya yelken açarken, izleyiciler de görsel bir şölene tanık oluyorlar.

Anlaşılan o ki; teknolojinin sinema sektörünün emrine sunduğu imkânlar geliştikçe, düş gücünün ürünü fantastik bir dünyanın anlatıldığı bu günlüklerden daha çok film çıkacak.

Hiç yorum yok: