2 Kasım 2010 Salı

KAVUŞMA: Farklılıkların Sıfırlandığı Nokta
Türkiyenin ilk engelli ve engelsiz bireylerinden oluşan Devinimler ve Yaşama Sevinci Dans topluluğu 6. senesini dolduruyor. Bu süre zarfında yurt içi ve yurt dışında festivallerde ve çeşitli programlarda gösteri yapan topluluk, 6 engelli ve 4 engelsiz dansçıdan oluşmakta.


Sponsorluğunu Gülün Pekcan Dans Tiyatrosunun üstlendiği Topluluk; 2010-2011 sanat sezonuna "KAVUŞMA" adlı yeni oyunları ile merhaba diyecek. Genel sanat yönetmeni ve koreograf Gülüm Pekcan oyunda: "Bedenlerin farklılığının tek bir noktada sıfırlandığını" anlatmak istediklerini söylüyor.

"KAVUŞMA" ilk defa 5 Kasım 2010'da Ankara Rixos otelde saat 09:30 'da II.Tıbbi Rehabilitasyon Kongresinin açılışında 15 dakikalık bir bölümü ile sahnelenecek.

Oyunun tamamı ise; 15. ULUSLARARASI ANKARA TİYATRO FESTİVALİ kapsamında 30 Kasım 2010 Salı günü Saat: 20:00'de DT Akün Sahnesi'nde sergilenecek.

Gerçekte engelli olmak, neleri engelleyebilir? Ya da engellere rağmen neler başarılabilir? Dans, bunun neresinde? Tüm bu sorular aklınızı kurcalıyorsa ve cevabını gözlerinizle görmek isterseniz, Devinimler ve Yaşama Sevinci Dans Topluluğu bu konuda size emsalsiz bir fırsat sunuyor. Kaçırmayın.

Hiç yorum yok: