10 Mart 2010 Çarşamba

EVREN BANA TORPİL YAPAR MISIN?


Yelda S. kitaplığından

"Siz hiç 150 kilo oldunuz mu? Sizin hiç yabancı ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalırken günlerce tek kelime bile konuşmadığınız, dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz, annenizi kaybetikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu?
Benim oldu."

Böyle yazıyor, Aykut Oğut, 2009 yılında Dharma Yayınlarından basılmış "Evrenden Torpilim Var" adlı kitabının arka kapağında. Bakış açılarımız değiştirebilmemize katkı sağlayan ve daha da önemlisi bu konuda çeşitli egzersizlerle sorunlarla başetmemizde yöntemlerimizi geliştirebilecek kişisel gelişim kitaplarından bu.

Gündelik hayatın hayhuyu içinde bir çok sorunla karşılaşıyoruz. Bunlarla, herkesin kendine göre başetme yöntemleri vardır elbet. Sorunlarla başetme yöntemlerimizi geliştirebilecek çeşitli egzersiz örnekleriyle kişisel gelişiminize katkı sağlayabilecek akıcı ve espirili bir dille yazılmış Aykut Oğut'un kitabı. Okumanızı öneririm.

Yazar: "...Benim tek amacım, çok basit olan evrensel dilin ne olduğunu size anlatmak. Dili istediğiniz gibi kullanmak size ait. Aynen yabancı dil öğrenmek gibi; öğrendiğiniz dille, şiirler yazıp insanların gönüllerini fethedebilirsiniz, küfür edip dayak yiyebilirsiniz, biriyle sohbet edip yüzünde güzel bir gülümseme bırakabilirsiniz." diyerek, bizzat deneyimlediği ve aştığı sorunlarına yönelik çözüm yollarını, okurlarına uygulayabilecekleri ve pozitif alışkanlık edinebilecekleri egzersizler olarak sunuyor.

Örnek vermek gerekirse: 5. Bölümün HALA HAYATTAYSANIZ-EGZERSİZLER ana başlığı altındaki;
"ŞÜKRETME" , "ÇATALLAMA" , "EGO İLE KONUŞMA", "İŞLERİ ASİSTANINIZA YÜKLEME" , "YARATIM PANOSU" ve "ODAK DEĞİŞTİRME" egzersizleriyle enerji seviyesinin nasıl yükseltilebileceği anlatılıyor.

Olumlu bakış açısını nasıl alışkanlık edinilebileceğine yönelik önermeleri olan bu kitaptaki egzersizleri yapmak hayatınıza yeni deneyimler katabilir.

Belki siz de 70 kilo verip filinta gibi olabilir, şakır şakır yabancı diller konuşabilir ya da başka başka mucizelerle kendinize yeni ve mutlu bir hayat kurabilirsiniz!

Hiç yorum yok: