10 Şubat 2010 Çarşamba

İTİRAF EDİYORUM!

Yelda S.

Kadın erkek ilişkilerindeki tuhaflıkları, kendini fazla ciddiye almanın yarattığı gülünçlükleri, yerine "cuk" oturan cevapların ve kendisiyle dalga geçebilen insanların mizahi gücünün sizi neşelendirebileceğini düşündüm. Bunun için de; itiraf.com dan derlediğim itirafları sizinle paylaşmak istedim.

Neşeniz daim olsun!


Bazen aynaya baktığımızda bir yabancıyla karşılaşırız!
Aynada kendine bakan kadının vücuduna yorumu; "Ayyy teletabi gibi olmuşuuum!"

Aman Allahım...
Boynunda kocaman morluklarla işe gelen kadın, iş arkadaşım, bir haftadır yurt dışında olan kocası da. Üçüncü kişi de iş arkadaşım çıkarsa hiç şaşırmam.

Gülme komşuna gelir başına...
Uykusu kaçtığı ve canı sıkıldığı için gece yarısı uyuyan kocasının yüzünü fark ettirmeden far, göz kalemi, allık, ruj, el-ayak parmaklarına kırmızı oje süren, bu duruma kahkalarla gülerken koltuktan düşen ve ayağını inciten kadın.


Kuyruk acısı...
Altı ay önce ayrıldığım eski sevgilim aradı; bir daha onu asla aramamı istemediğini çünkü nişanlandığını, çok mutlu olduğunu üzerine basa basa tekrarladı. Halbuki son altı ayda 1 kere bile arayıp sormamıştım. Hala düşünüyorum ne demek istediğini.

Mizahın gücü...
Kırmızıda geçtiği için az kalasın beni ezecek bir arabanın arkasından, el hareketi yaparak bağırdım. Adam durudu, indi ve: "Bu polis arabası, görmüyor musun anteni" dedi. Ben de "Polis olduğunu Azraile de söyle, ezilirsek canımızı almasın" dedim. "Haklısın" dedi. Özür diledi.Sonra bir de çay ısmarladı.

Hay bin kunduz...
İşten çıkıp servise binilir, uykuya dalınır ve bangır bangır müzik sesiyle aniden uyanıp: "Şoför bey, müziğin sesini kısar mısınız? Burda 20 kişiyiz, biraz saygılütfen!" diye sinirli bir şekilde bağrılır. Aslında, radyonun açık olmadığı ve sesin kendi Mp3 çalar kulaklığımdan geldiği anlaşıldığında mağmada inmek istenir.

2 yorum:

mr_lonely dedi ki...

Bunların hepsi ayrı ayrı post konusu olur. Her birine beş sayfa mizah yazılır ya. :))

goglar dedi ki...

benim favorim "polis" ile olan:))