1 Ekim 2009 Perşembe

KALP KIRIKLIĞININ İLACI HENÜZ BULUNAMADI - Yelda S.


Haberiniz olsun ki; kalp kırıklığının ilacı henüz bulunamadı…

ABD’deki California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, diğerlerine göre çok daha duygusal ve duyarlı insanların, ayrılık gibi hayal kırıklığı yaratan olaylar karşısında kırılan kalpleriyle uğraşmakta zorluk çektiği tespit edildi.

Kırılan kalbin ağrısının hissedildiğini söyleyen California Üniversitesi’nden Profesör Naomi Eisenberger:

“İnsan vücudu, fiziksel acı ve sosyal acı duyarlılığının birbirine bağlı olduğu bir gene sahip. Sadece yaralandığımızda duyduğumuz acının değil, sosyal hayatta yaşanan pek çok olumsuzluğun da vücutta yarattığı tahribatlar söz konusu bu durumda. Bu nedenle kalp kırıklığı da sadece ‘edebi anlamda’ değil, fiziksel olarak da bir ağrıya işaret ediyor” şeklinde konuşuyor.

Hayal kırıklığı yaratan olaylar ayrılıkla sınırlı değil. Üzerinde düşünülmeden yapılan, bir çok hal ve davranışın hayal kırıklığı yaratması mümkün. İyi olmaya özen göstermenin bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Kaliteli yaşamak konusunda herkes hem fikir görünse de kaliteli ilişkiler kurma konusunda özensiz olunabiliyor. Bu durumda, hayat anlamını kaybedebiliyor. Acı da kaçınılmaz oluyor.

Herkesin duyarlılığa ihtiyacı olabileceğini hatırlayarak, kendine yapılmasını istemediğin bir davranışı başkasına yapmamak erdeminizle:
KALPLERİ KORUYUN!Yorum Gönder